Ostrava bude Mekkou in-line bruslařů. Vyroste nový areál

převzato se souhlasem autora z nedělního Moravskoslezkém deníku : http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-bude-mekkou-in-lin...

Ostrava - Špičkový areál pro in-line bruslaře, který nebude mít v České republice konkurenci, se má v příštím roce začít stavět v Ostravě-Vítkovicích. Bude mít dlouhou dráhu a krátký ovál s klopenými zatáčkami.

Multifunkční areál se dvěma in-line dráhami za bezmála 87 milionů korun z pokladny se začne příští rok stavět ve Vítkovicích naproti Feroně.
„Bruslení je v Ostravě nesmírně populární aktivitou. Chceme tady mít areál, který by měl takové technické parametry, aby se zde mohly konat mezinárodní závody a byl zdarma k dispozici občanům ke každodennímu používání," řekl Deníku náměstek primátora Martin Štěpánek s tím, že ostravští bruslaři narážejí na několik problémů. „Pokud využívají cyklostezky, hrozí jim kolize s cyklisty, a pokud bruslaři jezdí po nějaké místní komunikaci, může zase dojít k případné srážce s autem. Proto chceme takový areál, kde by mohli bez jakéhokoliv nebezpečí bruslaři jezdit," vysvětlil náměstek.

Dvě dráhy
Podle slov Martina Plecitého, jednatele sportovní marketingové společnosti Trikam, dráha podobných parametrů a provedení zatím v České republice není. „Tento projekt může být tak kvalitní, že během pár let budeme schopni do Ostravy přivést závod nějaké světové série a zcela jistě si jej oblíbí řada zahraničních týmů. Takový areál je navíc potřeba k tomu, aby se dali vychovávat špičkoví sportovci a talenty," uvedl Martin Plecitý s tím, že v komplexu budou dva uzavřené in-line okruhy, půjčovna bruslí a zázemí. „Krátká dráha bude dvě stě metrů dlouhá a šest metrů široká, s klopenými zatáčkami a mantinely. Delší okruh pak bude dlouhý čtyři sta padesát metrů a široký osm metrů. Asfalt bude dodržovat přesné normy a na každé dráze bude pouze jeden jediný spoj," upřesňuje jednatel.
Projekt vzniká v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Budoucnost Vítkovic. Odhadovanou cenu 87 milionů zafinancuje ministerstvo pro místní rozvoj a zčásti město. V současné době se dokončuje projektová dokumentace. Následně bude vybrán zhotovitel a stavět se začne příští rok. Otevřeno pro veřejnost by mělo být už na jaře roku 2014.

Autor: Jakub Malchárek

Tags: