S ČESKÝM SVAZEM KOLEČKOVÉHO BRUSLENÍ NA INLINE STEZKÁCH ZDRAVĚ A BEZPEČNĚ

S ČESKÝM SVAZEM KOLEČKOVÉHO BRUSLENÍ NA INLINE STEZKÁCH ZDRAVĚ A BEZPEČNĚ

V sobotu 4. 8. se v Praze na Ladronce na jedné z nejoblíbenějších pražských inline stezek uskutečnil první díl nového projektu Českého svazu kolečkového bruslení – Na inline stezkách zdravě a bezpečně.
ČSKB si klade za cíl rozšířit mezi veřejností povědomí o správném a bezpečném inline bruslení. Tak, aby se tento velmi populární sport stal pro celé rodiny bezpečnou a zábavnou aktivitou a řada šikovných dětí si našla cestu do svého prvního bruslařského kroužku nebo klubu. Protože jak v rekreační, tak v závodní podobě je kolečkové bruslení velmi zábavným a atraktivním sportem.
V hlavních bodech programu naši instruktoři seznamovali návštěvníky stezky s využitím správných bezpečnostních pomůcek, kdy na prvním místě je nejdůležitější správně připevněná helma. Díky názorné ukázce nárazu helmy se bruslaři měli možnost přesvědčit, jak je důležité se před nárazem chránit použitím helmy. Dále následoval bezplatný kurz bezpečného brzdění. Bruslaři podle zdatnosti si měli možnost vyzkoušet až 10 stylů zastavení na kolečkových bruslích. Nechyběla ani soutěž v dovednostní dráze o helmu Rudy Projekt od partnera projektu Exit1. Na akci se podílela i firma Tempish, která bruslařům na stezce zdarma zapůjčovala helmy a chrániče a díky tomu si mohli bruslaři, kteří z nějakého důvodu ještě tyto základní bezpečnostní prvky nepoužívají, vyzkoušet, jaká je pro ně jízda v helmě a jak jim dodá nejen na bezpečí, ale zvedne i jejich správnou sportovní image.
Hlavně u dětí, aby se nestávalo, že je budeme na stezkách vídat bez helem, tak jak se tomu bohužel v několika případech občas děje. Právě zodpovědný dospělý bruslař by měl jít příkladem. Sportující celá rodina a všichni helmu a chrániče, to je hlavní cíl a přání ČSKB.
Další zastávkou bude Lipno v rámci sportovního festivalu v pondělí 20. 8. a v sobotu 1. 9. v rámci předvečerního programu před MČR v inline maratonu v Mostě na Matyldě. Zveme všechny bruslaře a zájemce o tento nádherný sport, aby se zastavili u našeho červenobílého stanu ČSKB. Opět připravíme výuku zdarma a soutěž o helmy Rudy Projekt.
Český svaz kolečkového bruslení je zastřešující sportovní organizací pro všechny bruslaře. Podporujeme kariéru těch nejlepších závodníků a také kolečkové bruslení jako rekreační sport plný zábavy a relaxace pro celou rodinu.
Děkujeme partnerům projektu

Pavel Zajpt