Pozvánka na WIC Ostrava

Bruslařský svět opět míří do Ostravy

OSTRAVA – Ostrava se již podesáté v historii stane hlavním městem světového inline bruslení, v sobotu 16. června opět bude hostit podnik série World Inline Cup (WIC) se světovou elitou na startu. V předvečer závodu WIC se na porubské Hlavní třídě uskuteční Večerní jízda v rámci programu Ostrava na kolečkách, které se za dobrého počasí účastní až 2000 místních bruslařů. Také samotný sobotní závodní den je otevřený nejen pro elitní bruslaře, své závody si najdou i hobby jezdci a amatéři všech výkonnostních úrovní. Závod seriálu LifeInLine Tour, který letos vjede v Ostravě již do svého 14. ročníku, se pojede nejen o body do Světového poháru ale i o umístění v Českém poháru.
Ostrava si již zvykla na skvělá představení vynikajících bruslařů z celého světa, jako jsou například bruslaři z Nového Zélandu, Venezuely, Ukrajiny, Polska, Německa, Nizozemí a dalších států celé Evropy. I v letošním ročníku by měla být účast jezdců o něco širší, pořadatelům se průběžně ozývají závodníci ze všech koutů světa, letos bude závodit i vítěz loňského ročníku, Alex Bastidas s týmovými kolegy Iñigo Vidondo a Eugenio Landete. Vítězný titul se také pokusí obhájit mistryně světa Němka Katharina Rumpus. Mimo jiné Ostravu také navštíví loňský stříbrný Rakušané Jakob Ulreich a bronzový Christian Kromoser. Do Ostravy, která bude tedy i v letošním roce hostitelem závodu Světového poháru - World Inline Cup, se světová elita přesune již tradičně z francouzského Dijonu a poté bude pokračovat ještě v Číně a finále se uskuteční v německém Berlíně.
Letos se již tradičně pojede na osvědčené trati, na uzavřené Hlavní třídě v Ostravě - Porubě. Účastníci WIC absolvují 11 okruhů v celkové délce 33,5 km. Ti nejlepší trať prolétnou průměrnou rychlostí kolem 40 km/h, z kopce za horní obrátkou se jezdí rychlostí až 70 km/h. Do závodu WIC odstartují ženy 4 minuty před muži.
Také v letošním roce bude očekávaným lákadlem souboj českého národního týmu se zbytkem světa. Loňský závod z českých závodníků ovládl Ondřej Suchý, který se umístil hned za Venezuelanem a dvěma Rakušany. V ženské kategorii se z Češek nejlépe v loňském ročníku umístila Andrea Lokvencová, která dojela za již zmiňovanou Kathrinou Rumpus, za Carlottou Camarin a za třetí Slovenkou Annou Odlazek. Určitě to zase bude strhující divadlo, které vždy Češi v souboji s ostatními předvádí.
„Do Ostravy se všichni světoví bruslaři rádi vracejí, trať na Hlavní třídě se jim líbí stejně jako vynikající atmosféra, kterou vytvářejí místní fanoušci. Rád bych poděkoval MO Poruba za technickou a organizační spolupráci a samozřejmě a především Statutárnímu městu Ostrava a Moravskoslezskému kraji za finanční podporu,“ řekl Martin Plecitý. Těší nás i záštita, kterou převzal pan náměstek primátora Vladimír Cigánek.
Vidět v akci nejlepší světové bruslaře a fandit českým reprezentantům je jistě super, připraveny budou ale závody i pro veřejnost: závod odrážedel pro ty nejmenší, tratě 1, 3 a 10 km jsou připraveny oddělené pro hobby jezdce a licencované závodníky. Mistrovský závod na 33,5 km, který startuje v sobotu 16. června ve 14 hodin, má charakter open a mohou se ho zúčastnit i zdatní bruslaři bez licence. Online se lze přihlásit předem na www.lifeinline.cz, kde jsou k dispozici veškeré podrobné informace.

Celý in-line víkend bude pokračovat v neděli 17.6. závody na in-line dráze ve volnočasovém areálu U Cementárny. Nedělního dráhového klání pod názvem Inline Opening se bude účastnit také řada účastníků sobotního závodu World Inline Cup. Připraveny budou divácky atraktivní vícebojařské závody. I těchto závodů se bude moci účastnit i veřejnost, na kterou budeme také myslet. Bližší informace budou již brzy k dispozici také na www.lifeinline.cz.

Program in-line festu v Ostravě

Pátek 15. 6.:
17:00-19:00 Registrace závodníků v hotelu ParkInn
19:00 Doprovodný program, půjčovna bruslí, inline školka, tombola a další...
19:00-22:00 Večerní jízda Ostrava na kolečkách - volné bruslení pro příchozí inlinery na trati světového poháru, ve spolupráci se Swanky

Sobota 16. 6.:
9:50 100m Mini děti do 5 let
10:00 Závody odrážedel pro nejmenší (do 5 let)
10:15 1 km HOBBY
10:25 3 km HOBBY
10:45 1 km OPEN
10:55 3 km OPEN
11:30 HOBBY 10 km
12:30 – 13:30 Volné bruslení pro příchozí
Vyhlášení vítězů dopoledních závodů + tombola

14:00 World Inline Cup na 33,5 km (muži startují s 4min. odstupem)
15:00 Květinový ceremoniál, Vyhlášení vítězů WIC (the best 5+5)
16:00 OPEN 10 km pro všechny příchozí
17:30 Vyhlášení odpoledních závodů + tombola

Neděle 17. 6. Ostrava Inline Opening (volnočasový areál U Cementárny)
9.00 – 10.00 Registrace / Prezence závodníků
10.00 – 11.00 Rozbruslení
Od 11.00 dopolední závodní program (200m klopená dráha)
Od 14.00 odpolední závodní program (400m dráha – „silniční okruh“)

Budeme se na Vás všechny srdečně těšit.
LifeInLine Team